Hogyan működik a Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábor

Feketén-fehéren a XXXI. Gitármánia és Zenei Továbbképző Táborról

2023. január 2. 07:30

Ebben a szakaszban minden részletes információ megtalálható a táborral kapcsolatban: - Mi is az a Gitármánia Tábor? - Mi történik a táborban? - Állandó tanáraink (tematikus órák) - Kurzusok (hangszerenként) - Rendhagyó koncertek - Stúdiófelvételek készítése - Zenekari próbák - Tehetségkutatók és díjak

 

A Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábor és annak minden programeleme teljesen zártkörű! A tábor területére kizárólag a tábor tanárai és a tábor lakói léphetnek be!

 

Az elképesztő mennyiségű információ és könnyebb áttekinthetőség miatt felsorolás jelleggel megjelenítjük itt a fontosabb témaköröket. Az egyes sorokra rákattintva azonnal a kívánt témához ugrik a lap.


A CIKKBEN TALÁLHATÓ TARTALOM:


Mi is az a Gitármánia Tábor?

  1. A Gitármánia Tábor az a hely, ahol a könnyű, félnehéz és nehéz zenék művelői összejönnek egy hétre, hogy nagyon jól érezzék magukat, s hogy mindeközben a lehető legtöbbet tanuljanak is egymástól.
  2. Mindenféle hangszeres részt vehet a táborban, sőt még hangtechnikai, vagy pusztán zeneszerető emberek is (vagyis bárki). Jöhetnek egyedül, vagy csapatosan, zenekarként, vagy szólóban (vagyis bárhogy). Nem számít az életkoruk, nemük, tudásuk (vagyis mindegy). Tehát, a táborban részt venni nagyon egyszerű… csak akarni kell.
  3. Reggeli, ebéd, vacsora adott. Alvás 2x6, 2x4, 2x3 ágyas házakban, ágyneművel, fürdővel, WC-vel
  4. Van tíz termünk, amit berendezünk a világ legjobb hangszereivel, hangtechnikai eszközeivel azért, (próbatermeknek, nagyszínpadnak, stúdiónak, kisszínpadnak) hogy ki lehessen ezeket próbálni. Milyen eszközök vannak a termekben? Röviden minden. Hosszabban pedig: gitárok (akusztikus, basszus, elektromos), erősítők (gitár, basszus, akusztikus, énekcucc), dobok (akusztikus/elektromos), billentyűs hangszerek (digitális zongora, szintetizátor), mikrofonok, felvevő egységek, effektek, stb… 

Mi történik a táborban?

Délelőtt és a délután egyik részében zajlanak a kezdő és haladó hangszeres órák, a zenekari óra, az ének és hangtechnika, a stúdiózás, a szövegíró és egyben mentális kérdéseket feszegető előadások, állandó tanárok vezetésével:

Napi tematikus órák állandó tanárokkal:

első sorban: Hudák Attila - bass, Kolosai Fecó - bass, Szabó Károly - billentyű, Fekete Szilárd - dob, Sümeghi Tamás - dob, Tóth Pacziga Linda - ének.

második sorban: Andrásik Remo - gitár, Kovács Botond - gitár, Turcsán András - zenekari stúdiófelvételek készítése és házi stúdiózás gyakorlati ismeretek, Lombos Márton - szövegírás és 5letszobrász kurzus, Sántha Gábor (zenekari óra - ének/gitár), Osváth Gábor (Zárkózz fel! - gitárkurzus nem csak gitárosoknak... hogy az elmélet és a gyakorlat szinkronban legyen).

harmadik sorban: Hermann János (hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben a zenekari órák alatt), Bakonyi Bálint (elektronikus zenei ismeretek) Baranya Tamás (hangtechnikai gyakorlatok a tábor koncerttermének valamennyi programja alatt) Togyeriska Imre (próbatermi gyakorlatok), Zenekari órák - minden nap - Szabó Károly - billentyű, Sántha Gábor - gitár/ének, Hermann Tamás - ének, Kocska Ádám - bass, Tóth Tamás - dob,

Antares (Kolosai Ferenc - ének/bass, Kovács Botond - gitár, Pap Dávid - dob, Dér Dávid - billentyű)

alsó sorban: Pacziga Linda - ének, Hudák Attila - bass, Osváth Gábor - gitár, Fekete Szilárd - dob. Lombos Úr és az Etilalakulat (Lombos Márton - ének/dalszövegek, Benkő Zsolt - gitár, Bakonyi Bálint - producer/billentyű, Sümeghi Tamás - dob, Takács Roland Adrián - bass), Pásztor Atanáz, Hermann Tamás.

- A délután másik szakaszában érkeznek hozzánk a legkiválóbb hazai és külhoni zenészek, tanárok, előadók, hogy egy-egy kurzust tartsanak. Minden nap vannak kurzusok a hangszeresek számára, de ezek között megtalálhatók azok az előadások is, melyek a zenei élet rokonterületeit mutatják be. (A délutáni kurzusok és a délelőtti tematikus órák közötti alapvető különbség az, hogy míg az állandó tanárok egy meghatározott tanterv szerint, egész hétre elosztva, átfogó és általános ismeretekhez igyekeznek hozzájuttatni a nebulókat, addig a kurzusok kevesebb, vagy olykor csak egy adott témakört igyekeznek nagy részletességgel bemutatni.)
 

2024-ben ők oktatnak:

Basszusgitár:

Hudák Attila (minden nap tematikus), Kolosai Ferenc (minden nap tematikus), Takács Roland Adrián (minden nap tematikus, péntek kurzus), Szeifert Bálint 'Jason (kedd), Papesch Péter (kedd), Temesi Berci (szerda), Szentgallay György (szerda), Fehérvári Attila (csütörtök), Takács Roland Adrián (péntek).


Billentyű: 

Szabó Károly (tematikus - minden nap), Togyeriska Imre (tematikus - minden nap), Beke Márk (hétfő), Szebényi Dániel (kedd), Cséry Zoltán (szerda), Gyöngyösi Gábor (csütörtök), Dér Dávid (péntek).


Dob:

Fekete Szilárd (minden nap - tematikus), Sümeghi Tamás (minden nap - tematikus), Pap Dávid 'Page (minden nap - tematikus, csütörtök kurzus), Tóth Tamás (minden nap - tematikus, kedd kurzus), Markó Ádám (hétfő), Zombori Atus (szerda), Sümeghi Tamás (péntek).


Elektronikus zene: 

Bakonyi Bálint (minden nap), Dér Dávid (péntek).


Ének: 

Pacziga Linda (minden nap - tematikus), Kolosai Fecó (zenekari órák minden nap, kurzus hétfő és péntek), Hermann Tamás (zenekari órák minden nap), Nagy Rics (szerda).

Gitár: 

Andrásik Remo (minden nap - tematikus), Kovács Botond (minden nap - tematikus), Osváth Gábor (minden nap - tematikus), Sántha Gábor (minden nap - tematikus, szerda kurzus), Benkő Zsolt (minden nap - tematikus), Vörös Attila (hétfő), Brucker Bence - Kökényes Dániel (hétfő), (JOZZY (kedd), Füstös Bálint (kedd), Karácsony János 'James (kedd), Kocska Ádám (kedd), Szapek Gegrgő (szerda), Lukács Peta (szerda), Tornóczky Ferenc (szerda), Mike Gotthard, (csütörtök), Lee Olivér (csütörtök), Jurisits Tamás (csütörtök), Kovács Botond (péntek), Mohai Tamás és Nagy Ádám (péntek), Szőke Tamás (péntek).


Szövegírás és alkotói előadások: 

Lombos Marci - 5letszobrász kurzusai (minden nap), ANTARES (hétfő),  Szepesi Mátyás – A dalszöveg nem matek házi. (hétfő), Szeifert Bálint 'Jason – Dalszerzés basszusgitárral (hétfő), Molnár Máté (Road) – Dalszövegíró kurzus. (szerda), Cséry Zoltán – Írjunk együtt zenét, avagy valósítsuk meg ötleteinket tudatosan. (szerda), Dér Dávid (péntek), Gorg & Benzol - Hogyan legyünk zenekar? (péntek).

NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! - Tanuljunk meg zenét hallgatni. - Találkozzunk a 1-es előadóban. Hozd el a kedvenc zenéidet, mond el hogy miért szereted. Beszéljünk a műfajokról, a hangzásokról, az üzenetekről, az érzésekről amelyeket a zene táplál bennünk.

Közös „most mutasd meg” +barátkozás (minden nap) - Az előadóvá válás és az alkotói folyamatok inspirációjának egyik sarokköve az improvizáció és az alkalmi formációkba történő véletlenszerű belecsöppenés.


Hangtechnikai képzés - Házi stúdiózás - Stúdiófelvételek készítése:

Hermann János - Hangtechnikai alapismeretek, valamint a zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben.

Baranya Tamás - Hangtechnikai gyakorlatok a koncertsátor valamennyi programja alatt.

Turcsán András - Stúdiófelvételek készítése a tábori zenekarok számára. Házi stúdiózási gyakorlatok és eszközök a tábor egyik stúdiójának üzemelése közben

Sántha Gábor - Csináljuk meg a Sound-odat.

Szentgallay György - Bass-ben a sound, vagy kézben a sound?

Kovács Botond - Tudatos hangzásépítés


Közérdekű és egyéb előadások: 

 

Amennyiben hangszerenként és témákra bontva keresnél programot, kérlek menj át IDE!   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 22. Hétfő:
 
 
 
  8. 00-12. 00.
Érkezés
 
 
14. 00-14. 15.
Megnyitó
(Főtér)
14. 30-15. 30.
Hermann János Hangtechnikai alapismeretek kurzusa
(10-es előadó)
14. 30-15. 30.
Várallyay Benedek Rock és elektronikus zenei hangszerelés workshop
(1-es előadó)
15. 30-16.30.
Czimerman Csaba – Az akusztikus dob alternatív hangképzési lehetőségei
(Főépület társalgó)
15. 30-16.30.
Little G Weevil – Bluesra hangolódva – gitárkurzus
(Főépület 24-es terem)
16. 30-17.00.
Zenekari összeírás-zenekarok kialakítása
(Főtér)
17. 00-18. 00.
Petruska András – workshop és gitárkurzus
(Főépület társalgó)
17. 00-18. 00.
Martonosi György és ifj. Togyeriska Imre „A fejlesztő és a fejlődő”  - gondolatébresztő dobóra. Az óra után kérdezz-felelek egy órában
(1-es előadó)
      
18. 00-19. 00.
Écska & Huba Illúziókeltés és szemfényvesztés akusztikus gitárra - workshop és rendhagyó koncert
(Főtér)
18. 00-19. 00.
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(1-es előadó)
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 00-20. 20.
Legyél Te is tagja Magyarország legnagyobb rockzenekarának! A nagysikerű 2018-as SzegedRocks után itt a folytatás: KecskemétRocks 2019 szeptemberében! A jelentkezésről, a részvételről, az elhangzó dalokról, részletekről Gajda Ferenc a CityRocks Hungary főszervezője tart egy rövid - vetítéssel egybekötött - előadást.
(Főtér)
20. 30-21. 30.
Little G Weevil – rendhagyó koncert
(Főtér)
21. 30-23. 00.
Fangler's – rendhagyó koncert
(Főtér)
23. 00- 
Közös „most mutasd meg” +barátkozás
(Büfé)
23. 00- 
NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! - Tanuljunk meg zenét hallgatni.
(Főépület 27-es terem)
      
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 23. Kedd:
 
 
 
08. 30-09. 30.
Reggeli
 
 
09. 30-10. 30.
Hangszeres kezdő és haladó órák
 
 
09. 30-10. 30.
Billentyűsök – Szabó Károly
(Főépület 29-es terem)
09. 30-10. 30.
Kezdő basszusgitár – Hudák Attila
(Főépület 24-es terem)
09. 30-10. 30.
Haladó basszusgitár – Szappanos György
(Főépület 25-os terem)
09. 30-10. 30.
Kezdő dob – Fekete Szilárd
(Főépület 26-os terem)
09. 30-10. 30.
Haladó dob – Sümeghi Tamás
(1es előadó)
09. 30-10. 30.
Kezdő gitár – Andrásik Remo
(Főépület társalgó)
      
09. 30-10. 30.
Haladó gitár – Lukács Péter
(Főtér)
09. 30-10. 30.
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(Főépület 27-es terem)
09. 30-
Turcsán András – Zenekari stúdiófelvételek készítése és házi stúdiózás gyakorlati ismeretek
(Főépület emelet)

 

09. 30-

 

 

 

Baranya Tamás – hangtechnikai gyakorlatok a koncertsátor valamennyi programja alatt (TLS Zeneház)

 

 
(Főtér)
09. 30-
Cserny "Bogi" Kálmán – (ORIGO Stúdió)Zenekari stúdiófelvételek készítése
(10-es kőház)
10.30-12. 30. 
Félénk vagyok, de zenélni akarok – kezdő zenészek zenekari órája, a Hangszert a kézbe sorozat stábjával. (Bakonyi Bálint, Zsolt Benkő, Dániel Obermajer, Pasztor Atanaz, Tamas Sumeghi, Roland Adrian Takacs)
(Főépület 28-as terem)
10.30-
Togyeriska Imre – próbatermi gyakorlatok
(Főépület 23-as terem)
      
      
10.30-12. 30. 
Zenekari óra/próba a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
12. 30-13. 30.
Ebéd
 
 
13. 30-15. 00.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
15. 00-16. 00.
Pacziga Linda – énekkurzusa
(10-es előadó)
15. 00-16. 00.
Mike Gotthard – gitárkurzusa és workshop
(Főépület 27-es terem)
15. 00-16. 00.
Vígh Arnold – Basszus sound színpadon és stúdióban
(Főtér)
15. 00-16. 00.
Tóth Tamás – elektromos dob workshop és kurzus
(Főépület 29-es terem)
      
16. 00-17. 00.
Barkóczi Bence – gitárkurzusa
(Főépület társalgó)
16. 00-17. 00.
Jancsovics Máté elektromos dob kurzus
Főépület 27-es terem
16. 00-17. 00.
Varga Ágnes és Lombos Marci – ZeneTere/5tletszobrász kurzus
(1-es előadó)
17. 00-18. 00.
Gábor Ádám és Hajdu Zoli – Produkciós Workshop (a produkció háttere)
(Főépület társalgó)
17. 00-18. 00.
Tóth Tamás és Virányi János A jó zene hangos? (A kurzus célja közelebb vinni a hallgatóságot a kis klubokban való minőségi megszólaláshoz.
(Főépület 29-es terem)
17. 00-18. 00.
Koszi Janka fejlesztő énekkurzusa - Hogyan tudom átlépni a határaimat?
(10-es előadó)
      
17. 00-18. 00.
Mike Gotthard, Sümeghi Tamás, Takács Roland Adrián - kalandozások a grooveok világában - az AC/DC-től a komplex grooveokig" - Az egyszerűbb tényleg egyszerűbb?
(1-es előadó)
18. 00-19. 00.
Osváth Gábor – Zárkózz fel! – gitárkurzusa nem csak gitárosoknak... hogy az elmélet és a gyakorlat szinkronban legyen.
(Főépület társalgó)
18. 00-19. 00.
Szűcs István & Markó Ádám –
  A  zenén túl, a sikeren innen, tudatos zenész karriermenedzsment. (Zenész karrierről álmodsz? Szeretnél befutni vagy csak előbbre lépni? Szerinted min múlik, hogy sikerül-e? Sok összetevője van az biztos, mi ebben az interaktív műhelymunkában egy olyan oldalára világítunk rá, amiről nagyon kevés szó esik, de alapvetően határozzák meg a sikerességedet. Témáink lesznek a tudatosság, eredményes döntéshozás, stratégia alkotás, tárgyalás technika, árképzés, mind olyan, amely távol áll a zenétől, de elengedhetetlenek a céljaid eléréséhez. Szűcs István (szervezetfejlesztési és karriertanácsadó) hozza az elméleti tudást, Markó Ádám pedig saját zenészkarrierjének témához kapcsolódó történeteivel teszi életszagúvá a beszélgetést. A program interaktív lesz, tehát hozd magaddal a kérdéseid, dilemmáid a témákhoz kapcsolódóan és nyugodtan tedd fel.)
(Főtér)
18. 00-19. 00.
Zenekari próba
(Minden teremben)
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 30-21. 30.
Markó Ádám és Kaltenecker Zsolt – rendhagyó koncert
(Főtér)
21. 30-22. 30.
Molotov Funk Extended – rendhagyó koncert (Szebényi Dániel, Mike Gotthard, Huszár Endre, Takács Roland Adrián)
(Főtér)
22. 30-
Közös „most mutasd meg” +barátkozás
(Büfé)
22. 30- 
NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! Tanuljunk meg zenét hallgatni.
(Főépület társalgó)
      
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 24. Szerda:
 
 
 
08. 30-09. 30.
Reggeli
 
 
09. 30-10. 30.
Hangszeres kezdő, haladó órák, házi stúdiózás, zenekari stúdiófelvételek készítése és hangtechnikai gyakorlatok.
Lásd a keddi programnál
      
09. 30-10. 30.
Haladó gitár – Lukács Péter
(Főtér)
10. 30-
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(Főépület 29-es terem)
10. 30-12. 30.
Félénk vagyok, de zenélni akarok – kezdő zenészek zenekari órája, a Hangszert a kézbe sorozat stábjával. (Bakonyi Bálint, Zsolt Benkő, Dániel Obermajer, Pasztor Atanaz, Tamas Sumeghi, Roland Adrian Takacs)
(1-es előadó)
10. 30-12. 30.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
10.30-
Togyeriska Imre – próbatermi gyakorlatok
(Főépület 23-as terem)
12. 30-13. 30.
Ebéd
 
 
      
      
13. 30-15. 00.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
15. 00-16. 00.
Pacziga Linda – énekkurzusa
(10-es előadó)
15. 00-16. 00.
Barabás Tamás – basszusgitár kurzusa
(Főépület 27-es terem)
15. 00-16. 00.
Huszár Endre – A dobolás értelme
(Főtér)
15. 00-16. 00.
Tornóczky Ferenc és ifj. Tornóczky Ferenc – gitárkurzusa
(Főépület társalgó)
15. 00-16. 00.
Beke Márk (Lord zenekar) – Hammond orgona a rockzenében
(Főépület 24-es terem)
      
16. 00-17. 00.
Nagy Ádám – gitárkurzusa
(Főépület 24-es terem)
16. 00-17. 00.
Krajczár Péter – elektronikus zene kurzusa
(Főépület 27-es terem)
16. 00-17. 00.
Varga Ágnes és Lombos Marci – ZeneTere/5tletszobrász kurzus
(1-es előadó)
16. 00-17. 00.

 

Tóth Tamás és Virányi János A jó zene hangos? (A kurzus célja közelebb vinni a hallgatóságot a kis klubokban való minőségi megszólaláshoz.)

 

 
(Főépület 29-es terem)
17. 00-18. 00.
Hangácsi Márton – Én és a looper - A loop pedál hatékony használata élőben.
(Főépület 27-es terem)
17. 00-18. 00.
Csányi Zoltán – dobkurzusa
(Főtér)
      
17. 00-18. 00.
Alapi istván – workshop és gitárkurzus
(Főépület 29-es terem)
17. 00-18. 00.
Szebényi Dani billentyűkurzus
(Főépület társalgó)
18. 00-19. 00.
Osváth Gábor – Zárkózz fel! – gitárkurzusa nem csak gitárosoknak... hogy az elmélet és a gyakorlat szinkronban legyen.
(Főépület társalgó)
18. 00-19. 00.
Zenekari próbák
(Minden teremben)
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 00-21. 15.
Roy és Ádám Trió – rendhagyó koncert
(Főtér)
21. 15-22. 30.
Hangácsi Márton – rendhagyó koncert
(Büfé)
22. 30-
Közös „most mutasd meg” +barátkozás
(Büfé)
22. 30- 
NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! Tanuljunk meg zenét hallgatni.
(Főépület társalgó)
      
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 25. Csütörtök:
 
 
 
08. 30-09. 30.
Reggeli
 
 
09. 30-10. 30.
Hangszeres kezdő, haladó órák, házi stúdiózás, zenekari stúdiófelvételek készítése és hangtechnikai gyakorlatok.
Lásd a keddi programnál
      
09. 30-10. 30.
Haladó gitár – Lukács Péter
(Főtér)
10. 30-
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(Főépület 29-es terem)
10. 30-12. 30.
Félénk vagyok, de zenélni akarok – kezdő zenészek zenekari órája, a Hangszert a kézbe sorozat stábjával. (Bakonyi Bálint, Zsolt Benkő, Dániel Obermajer, Pasztor Atanaz, Tamas Sumeghi, Roland Adrian Takacs)
(1-es előadó)
10. 30-12. 30.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
10.30-
Togyeriska Imre – próbatermi gyakorlatok
(Főépület 23-as terem)
12. 30-13. 30.
Ebéd
 
 
      
      
13. 30-15. 00.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
15. 00-16. 30.
Pacziga Linda – énekkurzusa
(10-es előadó)
15. 00-16. 00.
Dandó Zoli – Tippek és trükkök gitárfelvételhez
(Főépület 24-es terem)
15. 00-16. 00.
Takács Roland Adrián – basszus a groove-okban
(1-es előadó)
15. 00-16. 00.
Magán Olivér – billentyűs kurzusa
(Főépület társalgó)
16. 00-17. 00.
Banai Szilárd – dobkurzusa
(Főtér)
16. 00-17. 00.
Szabó Zsolt és Hajdu Zoli – Organizált fesztiválkáosz - a színpadmesterek (néha) csodás élete
(Főépület társalgó)
      
16. 00-17. 00.
Mohai Tamás – gitárkurzusa
(Főépület 27-es terem)
16. 00-17. 00.
Varga Ágnes és Lombos Marci – ZeneTere/5tletszobrász kurzus
(1-es előadó)
17. 00-18. 00.
Tóth Tamás és Virányi János A jó zene hangos? (A kurzus célja közelebb vinni a hallgatóságot a kis klubokban való minőségi megszólaláshoz.
(Főépület 29-es terem)
17. 00-18. 00.
Lee Olivér – gitárkurzusa
(Főépület társalgó)
17. 00-18. 00.
Bajnai Zsolt (Hangfoglaló Program) Segítség az induláshoz, sőt tovább is!
(büfé)
18. 00-19. 00.
Osváth Gábor – Zárkózz fel! – gitárkurzusa nem csak gitárosoknak... hogy az elmélet és a gyakorlat szinkronban legyen.
(Főépület 29-es terem)
      
18. 00-19. 00.
God&Guns rendhagyó koncert és Fatia Negra hangszerkészítő előadás
(Főtér)
18. 00-19. 00.
Zenekari próbák
(Minden teremben)
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 00-21. 15.
Antares – rendhagyó koncertje
(Főtér)
21. 30-23. 00.
Audiofuse – rendhagyó koncertje
(Főtér)
23. 00-
Közös „most mutasd meg” +barátkozás
(Büfé)
23. 00- 
NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! Tanuljunk meg zenét hallgatni.
(Főépület társalgó)
      
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 26. Péntek:
 
 
 
08. 30-09. 30.
Reggeli
 
 
09. 30-10. 30.
Hangszeres kezdő, haladó órák, házi stúdiózás, zenekari stúdiófelvételek készítése és hangtechnikai gyakorlatok.
Lásd a keddi programnál
      
09. 30-10. 30.
Haladó gitár – Lukács Péter
(Főtér)
10. 30-
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(Főépület 29-es terem)
10. 30-12. 30.
Félénk vagyok, de zenélni akarok – kezdő zenészek zenekari órája, a Hangszert a kézbe sorozat stábjával. (Bakonyi Bálint, Zsolt Benkő, Dániel Obermajer, Pasztor Atanaz, Tamas Sumeghi, Roland Adrian Takacs)
(1-es előadó)
10. 30-12. 30.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
10.30-
Togyeriska Imre – próbatermi gyakorlatok
(Főépület 23-as terem)
12. 30-13. 30.
Ebéd
 
 
      
      
13. 30-15. 00.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
15. 00-16. 00.
Pacziga Linda – énekkurzusa
(10-es Előadó)
15. 00-16. 00.
Megyaszay István – basszus workshop és kurzus
(Főépület Társalgó)
15. 00-16. 00.
Tóth Tamás – A hét is négy dobkurzus
(Főépület 29-es terem)
15. 00-16. 00.
Géczy Viktor – Workshop és gitárkurzus 
(Főépület 26-os terem)
15. 00-16. 00.
Romhányi Áron – billentyű kurzusa
(Főépület társalgó)
      
16. 00-17. 00.
Rontó Guszti – Fractal AX8-cal a 7 húros metáltól a jazzig.
(Főépület 26-os terem)
16. 00-17. 00.
Varga Ágnes és Lombos Marci – ZeneTere/5tletszobrász kurzus
(1-es előadó)
16. 00-17. 00.
Veress Áron – A zenekar hátulütője
(Főépület társalgó)
16. 00-17. 00.
Siklósi Örs – Hogyan kommunikálj zenészként a közösségi médiában.
(Főépület 27-es terem)
16. 00-17. 00.
Schiszler Soma – basszus workshop és kurzus
 
 
17. 00-18. 00.
Klausz Melinda – Hogyan lehetsz sikeres a közösségi médiában.
(Főépület 27-es terem)
      
17. 00-18. 00.
Géczy Viktor – (SelectGuitars - Építsd hangzásod analóg effektekből - butik pedál workshop)
(Főépület 26-os terem)
17. 00-18. 00.
Tóth Tamás és Virányi János A jó zene hangos? (A kurzus célja közelebb vinni a hallgatóságot a kis klubokban való minőségi megszólaláshoz.
(Főépület 29-es terem)
18. 00-19. 00.
Zenekari próbák
(Minden teremben)
18. 00-19. 00.
Osváth Gábor – Zárkózz fel! – gitárkurzusa nem csak gitárosoknak... hogy az elmélet és a gyakorlat szinkronban legyen.
(Főépület társalgó)
18. 00-19. 00.
Z!ENEMI – rendhagyó koncer
Főtér
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 00-21. 30.
GYPO CIRCUS – rendhagyó koncer
Főtér
21. 30-23. 00.
Fatal Error – rendhagyó Koncert
(Büfé)
23. 00-
Közös „most mutasd meg” +barátkozás
(Büfé)
23. 00- 
NE CSAK FOGYASZD! ÉRTSD IS! Tanuljunk meg zenét hallgatni.
(Főépület társalgó)
      
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 27. Szombat:
 
 
 
08. 30-09. 30.
Reggeli
 
 
09. 30-10. 30.
Hangszeres kezdő, haladó órák, házi stúdiózás, zenekari stúdiófelvételek készítése és hangtechnikai gyakorlatok.
Lásd a keddi programnál
      
09. 30-10. 30.
Haladó gitár – Lukács Péter
(Főtér)
10. 30-
Bakonyi Bálint és Obermajer Dániel – elektronikus zenei ismeretek
(Főépület 29-es terem)
10. 30-12. 30.
Félénk vagyok, de zenélni akarok – kezdő zenészek zenekari órája, a Hangszert a kézbe sorozat stábjával. (Bakonyi Bálint, Zsolt Benkő, Dániel Obermajer, Pasztor Atanaz, Tamas Sumeghi, Roland Adrian Takacs)
(1-es előadó)
10. 30-12. 30.
Zenekari óra/próba – a tábor összes tanárával. A zenekari órák alatt hangosítási gyakorlati órák, valós élő környezetben Hermann Jánossal.
(10-es előadó/minden terem)
10.30-
Togyeriska Imre – próbatermi gyakorlatok
(Főépület 23-as terem)
12. 30-13. 30.
Ebéd
 
 
      
      
13. 30-19. 00.
A tábor zenekarainak koncertje
 
 
19. 00-20. 00.
Vacsora
 
 
20. 00-
A tábor zenekarainak koncertje
(Főtér)
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Július 28. Vasárnap:
 
 
 
09. 00-
Táborzárás

Beke Márk - A zenekari tagság lélektana (hétfő), Bíró Zsolt - Honnan jön a pénz? (kedd), Pásztor Atanáz – Európai népek hangszerei (csütörtök), Hámori Dávid - Önazonosan a social médiában (péntek), NE CSAK FOGYSZD! ÉRTSD IS! - Tanuljunk meg zenét hallgatni. Tényleg csak kétféle zene létezik – s az vagy jó, vagy nem? S ha igen, akkor hogy lehet ezt megítélni objektív módon? Hogyan ismerhető fel a zenei érték? Csak jó zenészek játszhatnak jó zenét, és a jó zenészek minden esetben jó zenét játszanak? Mi a zene célja? Amikor hallgatjuk más, mint amikor játsszuk? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről beszélgetünk. (Minden nap a koncertek után...)


- Az este beköszöntével eljön a zenekari előadások ideje, amelyeket mi rendhagyó zenekari foglalkozásnak nevezünk. Itt mindenki valós testközelből élheti át, hogy hogyan dolgoznak az egyes zenekarok, alkalom nyílik arra is, hogy a táborozók beálljanak közéjük, vagy hogy az őket leginkább érdeklő kérdésekre, válaszokat kapjanak. A tábor utolsó két estéjén pedig maguk is bemutathatják, hogy mit tanultak.

2024-ben ők tartanak rendhagyó zenekari foglalkozásokat: 

Markó/Kaltenecker (hétfő), Antares (hétfő), Fatal Error (kedd), Tórnóczky All Access (szerda), FISH! Akusztik (szerda), Aurevoir (csütörtök), Gorg&Benzol (péntek), Plebs (péntek), A tábor zenekarainak koncertje (szombat)

Némi írásos magyarázat a napközbeni - nem oktatás jellegű - működésünk megértéséhez...

Hangfelvételek készítése:

A tábor területén egy hangstúdió kerül berendezésre, amelyet profi csapat:

Turcsán András vezetésével üzemeltet.

Itt többsávos hangfelvételek készülnek, amelyekre a tábori jelentkezéskor kell leadni az igényeket. Egy nap – egy banda, és ami belefér.


Zenekari órák és próbalehetőségek: 

A zenekari órákon a tanárok alapítanak kb. ötven zenekart, melyek jellemzően olyan tagokból állnak, akik az életben nem játszanak együtt. Ezek a zenekarok különböző feladatokat kapnak minden nap, melyeket a következő órán be kell mutatniuk. Ezért a korábban már említett termeket igénybe vehetik zenekari próba céljából, ha azokban épp nem zajlik előadás, illetve két – kizárólag ebből a célból berendezett – termet alakítunk ki, amelyekben napi 12 órán át próbálhatnak akár a zenekari órára, akár a hétvégi bemutatkozásra. Itt szigorú beosztás szerint cserélik egymást a zenekarok… cél, hogy mindenki megfelelően fel tudjon készülni. Továbbá: Három dedikált idősávot hozunk létre az ebédet megelőzően és azt követően, valamint a vacsorát megelőzően, amikor minden teremben (11 terem) kizárólag zenekari próbák zajlanak majd. Ezekben az idősávokban más előadások egyáltalán nem lesznek a programban.


Tehetségkutatók a táborban:

A rendszer több szintű, amelyben keressük a tábor legszorgalmasabb és legtehetségesebb billentyűsét, gitárosát, dobosát, basszusgitárosát, legfiatalabb alkotó gitárosát, akusztikus gitárosát, legérettebb gitárosát, alkotó-előadóját, vokalistáját, vagy éneklő zenészét, énekesét, valamint a tábor legjobb üzenetét, azaz dalszerző/szövegíróját (5letszobrász), akik értékes nyereményekkel gazdagodhatnak az utolsó estén. Megrendezésre kerül továbbá az Öröm a zene Tehetségkutató és Gondozó Sorozat Jász-Nagykun-Szolnok megyei fordulója is, amelynek győztesei számos értékes fellépéssel, valamint 1.000.000Ft.- értkű hangszer és hangtechnikai eszköz beszerzéssel gazdagoghatnak. A díjak odaítélésének elbírálói maguk a tanárok, akik egész héten figyelik az elvégzett munkát és ezt követően döntenek.

2023-ban díjazottak voltak:

  • AT S99 énekes díj: Mihalovics Gréta
  • Ajándékcsomag (Dalírás): Demjén Csenge
  • Ajándékcsomag (Rendezői segítség): Kertész Boglárka
  • ArtBeat dobverők: Kühner Attila
  • Korg MKXL+ billentyű: Ötvös Vilmos
  • Ajándékcsomag: Huszár Marcel
  • Ajándékcsomag: Fekete Bettina
  • Ajándékcsomag: Lengyelfy Eszter
  • Ajándékcsomag: Horányi Tamás
  • Cort B5 Element Basszusgitár: Laták Marcel
  • Korg Nu:Tekt ODS: Szepesi András
  • Boss SD1: Kovács Miklós
  • Yamaha nylon húros gitár: Kaló Csenge
  • Boss Metal Zone: Kovács Előd
  • Korg Nu:Tekt HDS: Márton Ábel
  • Cort G250 elektromos gitár: Kovács Adél
  • Cort GA1E elekroakusztikus gitár: Beder Blanka
  • Ajándékcsomag: Jenei Ádám
  • Ajándékcsomag: Dr. Kotász zenekar 4 tagja.
  • Korg NTS2: Michelisz Norman
  • Audient EVO SRB szett 5letszobrász: Tóth Marcel Péter

A díjátadóról készült képgaléria az alábbi linken megtekinthető: https://www.facebook.com/Gitarmania/photos_albums


Érdeklődni lehet: Tel.: 06-30-9-66-51-42

E-mail: instrument@instrumentweb.hugtabor@instrumentweb.hu


 

Bővebben a táborról:

Instrument Reklám ©2024 | Tel: +36309665142 • Cím: 1148 Budapest, Miskolci u. 9. Fsz/1.